Skoči na vsebino
Gumb išči| Zapri iskalnik

13. seja Občinskega sveta občine Brežice

Zanima me status projekta obnove ceste v Gornjem Lenartu proti Pohanci. Ali lahko občina tu vpliva na to, da se zadeva pohitri? Če ne, imamo poslanko v Ljubljani in je prav, da tudi ona vpliva na to, da se zadeva čimprej uredi. Čakati na to, da se naj bi zadeva sanirala v letu 2026 je katastrofa. Gre za eno glavnih vpadnic v mesto Brežice in bi morala biti že zdavnaj urejena.

Odgovor na pobudo/vprašanje

Odgovor David Flajnik:
Udeležil sem se sestanka s predstavniki Direkcije RS za infrastrukturo pri lastniku zemljišča v Gornjem Lenartu, ker so v projektni dokumentaciji predvideli, da bi se cesta delala pod popolno zaporo in bi bil obvoz čez njegovo dvorišče. Na terenu je to neizvedljivo, saj bi ves promet potekal 2 metra od hiše. Na sestanku je bilo dogovorjeno, da se bo investicija izvedla pod polovično zaporo. Direkcija nima niti odkupljenih vseh zemljišč. S prej omenjenim lastnikom so sklenili dogovor o nakupu. Investicija se naj bi začela v letu 2025 in ne 2026.

Odgovor župana:
Direkcijo bomo opozorili tudi še na semafor. Nerazumljivo je, da so pristopili k projektiranju obvoza čez dvorišče in nato govorijo, da ljudje niso dali zemljišča. Če bi investicijo že v začetku projektirali ob polovični zapori, bi lahko že pričeli z obnovo. Bomo preverili kako daleč so s projektiranjem.

Info

Datum:

17.02.2025


Izpraševalec:

Boštjan Gregorič


Stranka:

KORAK NAPREJ IN SONCE